Upewnij się, że Twój SmartTV/urządzenie posiada przeglądarkę internetową. Zalecamy przeglądarkę Google Chrome.

 

Skonfiguruj połączenie internetowe w swoim urządzeniu wg wskazówek producenta SmartTV/urządzenia.

 

Uruchom przeglądarkę internetową. W pasku adresu wpisz adres internetowy www.sumpy.pl/IDTwojegokanału (ID kanału znajdziesz w panelu sterowania swojego konta w serwisie sumpy.pl) lub wykorzystaj kanał testowy znajdujący się pod adresem www.sumpy.pl/test

 

W ustawieniach przeglądarki/SmartTV poszukaj ustawień, które ułatwią działanie Sumpy (funkcje mogą się inaczej nazywać lub nie występować w zależności od producenta i modelu SmartTV):

  • Praca w trybie pełnoekranowym / ukrywanie paska adresu. Bardzo ważna funkcja, która powoduje, że Sumpy wyświetla się na całej powierzchni ekranu,
  • Strona startowa / strona domyślna. Dzięki tej funkcji nie trzeba wpisywać adresu internetowego przy każdym uruchomieniu przeglądarki. Wpisz w tym miejscu www.sumpy.pl/IDTwojegokanału.
  • Automatyczne uruchomienie aplikacji przeglądarki. Niektóre SmartTV pozwalają na automatycznie uruchomienie przeglądarki po włączeniu urządzenia. Dzięki takiej opcji wystarczy, że SmartTV skonfigurujesz raz. Po każdym włączeniu SmartTV Sumpy uruchomi się automatycznie. W innych systemach operacyjnych należy zastosować automatyczne uruchomienie np. w przypadku Windowsa - Autostart.
  • Niektóre urządzenia nie zezwolą na automatyczne odtwarzanie filmu, kiedy włączony jest w nium dźwięk. Dlatego też dodaliśmy opcję "Włączenia/wyłączenia dźwięku" w planszach wideo. 
  • UWAGA! Do prawidłowego działania systemu na przeglądarce internetowej konieczne jest działanie Ciasteczek(cookies), które nie mogą być kasowane. Może to doprowadzać do błędnego licencjonowania i wyświetlania dodatkowych reklam.

 

*powyższe wskazówki są dla użytkowników zaawansowanych. Posiadamy klientów, którzy nie korzystają z naszych urządzeń i dostosowali programowo własną infrastrukturę. Najprostszym alternatywnym rozwiązaniem, które jest stosowane i jest stabilne to Windows 10® z automatycznie uruchamianą przeglądarką Google Chrome® pracującej w trybie kiosk, która ma skonfigurowaną stronę startową ze wskazaniem na www.sumpy.pl/IDTwojegokanału. Dokładnych informacji i rozwiązań należy szukać we własnym zakresie.

 

PAMIĘTAJ! 100% gwarancję poprawności pracy oraz wsparcie techniczne udzielamy TYLKO na urządzeniach SUMPY CONNECT! 

 

 

Załóż darmowe konto i wypróbuj Sumpy!

Założenie konta jest całkowicie darmowe. Do niczego Ciebie nie zobowiązuje. Ciesz się Sumpy!

Załóż darmowe konto

Masz pytanie na które nie znalazłeś odpowiedzi? Napisz do nas.