Dołożyliśmy wszelkich starań, aby uzyskać wysoką jakość interfejsów sieciowych. Pamiętaj, że pomimo tego system może pracować niestabilnie jeżeli nie zapewnisz stabilnego połączenia z Internetem.

 

Sumpy Connect umożliwia połączenie z Twoją lokalną siecią za pomocą jednej z dwóch technologii: kablowej LAN lub bezprzewodowej WiFi.

 

LAN

Sugerowane przez nas rozwiązanie ze względu na stabilność pracy. Podłączenie kablowe za pomocą portu RJ45.

Połączenie z prędkością 100Mb(Sumpy Connect GT1) lub 1000Mb(Sumpy Connect TB).

 

 

WiFi

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest wygoda. Jednak sieci WiFi są bardziej podatne na zakłócenia z otoczenia. Dlatego też opcjonalnie wyposażamy urządzenia Sumpy Connect w anteny zewnętrzne, które znacząco poprawiają jakość sygnału. Na urządzeniach jest zainstalowana również aplikacja do mierzenia siły sygnału dokładnie w miejscu zainstalowania urządzenia.

 

W celu pomiaru mocy sieci uruchom program WiFi Analyzer znajdujący się na pulpicie systemu Android (dotyczy nowe Sumpy Connect TB). Aby przejść do pulpitu naciśnij kilkurotnie lewy przycisk myszy.

 

Jeżeli sygnał jest słabszy niż -60Dbi należy rozpatrzeć konieczność zastosowania kilku rozwiązań:

  1. Zmiana interfejsu na LAN (sieć kablową),
  2. Zmianę miejsca instalacji lub dodanie dodatkowego punktu dostępu,
  3. Użycie innej anteny zewnętrznej.

Mocny sygnał nie jest gwarancją stabilnej pracy. Nie zalecamy korzystania z sieci WiFi ogólnodostępnych, nie tylko z powodów bezpieczeństwa, ale i z powodów jej obciążenia. Sieć WiFi ma ograniczoną przepustowość kanałów oraz inne właściwości, które ją ograniczają. Zalecamy utworzenie osobnej fizycznej sieci WiFi.

Standard WiFi dla urządzeń Sumpy Connect TB: WiFi: b/g/n 2,4 Ghz

 

 

Wymagania.

Bez względu na technologię Sumpy do prawidłowej pracy potrzebuje otwartych portów 8080, 8081, 80, 123 i  korzysta z protokołów http, https, ntp, ntps. Są to ustawienia, które powinny być dostępne domyślnie przy standardowym ustawieniu zapory sieciowej w punktach dostępowych (np. routerach).

 

Domyślne ustawienie urządzeń Sumpy Connect to dynamiczne (automatyczne) przypisywanie adresu IP (DHCP). Taką samą funkcję powinien mieć ustawiony punkt dostępowy (np. router). Urządzenie nie powinno mieć włączonej funkcji Filtrowania adresów MAC lub IP. Takie ustawienia są zazwyczaj domyślne w urządzeniach dostępowych.

 

Zalecamy ustawienie stałego adresu IP, by wykluczyć niestabilności wynikające z zakłóceń pracy mechanizmów DHCP. Urządzenia Sumpy Connect umożliwiają bardziej zaawansowaną konfigurację sieci np. stały adres IP. Znajdziesz je w ustawieniach systemu Android.

Sugerujemy utworzenie osobnej podsieci dla urządzeń.

 

Nie ponosimy odpowiedzialności za działanie sieci lokalnej LAN oraz WiFi. W przypadku niestabilnej pracy należy skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się projektowaniem sieci.

W wielu przypadkach operatorzy standardowo dołączają do oferty słabej jakości routery, która odbija się na stabilnej pracy. Sugerujemy stosowanie urządzeń takich firm jak Cisco lub Linksys, które są liderami w produkcji profesjonalnych rozwiązań sieciowych.

Załóż darmowe konto i wypróbuj Sumpy!

Założenie konta jest całkowicie darmowe. Do niczego Ciebie nie zobowiązuje. Ciesz się Sumpy!

Załóż darmowe konto

Masz pytanie na które nie znalazłeś odpowiedzi? Napisz do nas.