- Wstęp. Krok po kroku.
- Możliwości i specyfikacja Sumpy
- Jak działa wiele kanałów i co to są plansze wspólne?
- Zwykły telewizor czy profesjonalny monitor?
- Czy mogę używać Sumpy nie korzystając z urządzenia Sumpy Connect?
- Czy potrzebuje połączenia internetowego?
- Jakie połączenie z Internetem?
- Obciążenie transferu danych
- Czym jest Sumpy Connect?
- Co to jest Synchronizacja video Connect?
- Nie mam SmartTV. Mam zwykły telewizor.
- Posiadam Ekspozytory rozsiane na dużym terytorium.
- Mam AndroidTV/Smart TV
- RODO/Obowiązek informacyjny
- Ciasteczka
Jednym z głównych czynników budżetowych przy instalacjach Digital Signage jest ekran.
Profesjonalne rozwiązania Digital Signage to monitory kilkukrotnie droższe od telewizorów dostępnych w sklepach RTV.
Czy warto?
Należy sobie zadać pytanie w pierwszej kolejności pytanie o trwałość. Oba rodzaje wyświetlaczy posiadają podobny lub taki sam okres gwarancji producenta. Niektórzy nasi klienci używają zwykłych telewizorów od 4-5 lat i nie widać specjalnych z nimi problemów. Nie ma też efektu "wypalonych pixeli", którymi to często straszą producenci drogich wyświetlaczy. Głównie to legendy z czasów ekranów CRT i plazm. Jedynie nowe telewizory z technologią OLED, mogą w ten sposób się zachowywać. Dlatego sugerujemy technologię LED. Trochę ekonomii teoretycznej ;) telewizor 50" można kupić za 1300 zł, monitor 50" to koszt od 6000 zł. Jeżeli założymy że oba mogą się popsuć po dwóch latach, to ten sam budżet starczy na 8 lat zwykłych telewizorów.
Więc w czym są gorsze?
Jasność świecenia. Zwykłe telewizory mają moc świecenia w granicach 200-300 cd/m2. Taką samą moc mają "tańsze" monitory specjalistyczne. Jeżeli planujesz ekran który jest wyeksponowany na zewnątrz(lub jest ostre światło padające na ekran) taka moc będzie za słaba i trzeba zainwestować w profesjonalne, drogie rozwiązanie. Jeżeli chodzi o standardowe zastosowanie w pomieszczeniach zamkniętych (bez ostrego światła): holach, menu boardach, lokalach gastronomicznych, biurach, klubach sportowych etc jasność na poziomie 250 cd/m2 jest zazwyczaj w zupełności satysfakcjonująca i inwestowanie kilku tysięcy złotych więcej w ekran mija się z celem.
Profesjonalne monitory mają jasność świecenia od 300 cd/m2 w zwyż (zazyczaj 350cd/m2) oraz MATOWE wykończenie ekranu, co zapobiega odbijaniu się otoczenia.
Automatyka. Jest jeszcze jedna kwestia dość istotna. Sposób użytkowania. Gdy na obiekcie pracują ludzie, którzy włączają lub wyłaczają telewizory w zależności od potrzeb, lub mogą tego dokonać w dowolnej chwili to tak naprawdę problemu nie ma. Załóżmy, że jest awaria prądu. Co się stanie gdy zasilanie wróci ? Nasze urządzenia Sumpy Connect włączą się automatycznie, a telewizor? Problem pojawia się w miejscach, gdzie nie ma osoby która mogłaby włączyć telewizor. Profesjonalne monitory (chociaż po naszych analizach jak się okazuje nie wszystkie) zazwyczaj posiadają funkcję automatycznego włączenia. Telewizory zazwyczaj takiej funkcji nie mają, ale to też zależy od modelu i producenta. Np. telewizory TOSHIBA (dane z 2019 r.) posiadają funkcję Power Up Mode/Last State, która umożliwia automatyczne włączenie telewizora w trybie w którym pracował przed zanikiem napięcia.
Co jest niezbędne do pracy z urządzeniami Sumpy Connect?
- proporcje obrazu 16:9 (czyli np. HD Ready, HD, FullHD, 4K),
- złącze HDMI
Jeżeli chcesz zakupić telewizor, skontaktuj się z nami i doradzimy jak najbardziej optymalne rozwiązanie.